Amp Clone - 5W Hi-Gain

5W Hi-Gain to wzmacniacz w pełni lampowy typu head, małej mocy (5 Watt), z dwoma niezależnymi kanałami CLEAN oraz LEAD oparty na konstrukcji JCM800*.

Wykonany jest w 100% ręcznie techniką point to point na płytce turret board - dokładnie tak jak w latach 50-tych, gdy Leo Fender tworzył kultowego Tweeda Champ*. Takie łączenie elementów daje najlepszą jakość brzmienia. We wzmacniaczu zastosowano wysokiej jakości komponenty jak np. rezystory VISHAY DALE CCF60, które możemy spotkać w takich wzmacniaczach jak Mesa/Boogie* czy Soldano* oraz markowe kondensatory Mallory czy F&T. Nie znajdziemy tutaj elementów MADE IN CHINA... Dzięki małej mocy (1x lampa EL84) wzmacniacz nie traci dynamiki oraz brzmienia na małych głośnościach. Stanowi on idealną alternatywę do cichego grania w warunkach domowych bez utraty delektowania się lampowym soundem! Nie oznacza to, że nie damy rady na nim zagrać koncertu w klubie na małej scenie. Preamp oparty jest na 2 lampach ECC83 i wzorowany jest na kultowym schemacie modelu JCM800*. Kanał CLEAN charakteryzuje się czystym tłustym brzmieniem, nawiązującym do brzmień TWEED-ów, jednak gdy rozkręcimy go na “10”, uzyskujemy ciepły crunch. Kanał LEAD nawiązuje do brytyjskiego brzmienia z lat 80-tych – mamy w nim do dyspozycji sporą ilość gainu w stylu AC/DC. Dzięki odpowiednim modyfikacjom preampu, z brzmienia została wyeliminowana jazgotliwie-bzycząca “góra”, przez co granie jest przyjemniejsze dla ucha na dużych głośnościach. Oprócz klasycznej korekcji EQ, head posiada dodatkowe podbicie środkowego pasma PLEXI/TWEED. W pozycji PLEXI mamy do dyspozycji klasyczną korekcję znaną ze wzmacniaczy Marshalla*. W pozycji TWEED podbiciu ulega środkowe pasmo, przez co uzyskujemy brzmienie znane ze wzmacniaczy Fendera*. Opcjonalnie montowana jest bezstratna sygnałowo pętla efektów (FX loop), dzięki której będziemy mogli korzystać z takich efektów jak chorus czy dealy na kanale LEAD. Obudowa wykonana jest ze sklejki brzozowej 15 mm i wyglądem nawiązuje do brytyjskich wzmacniaczy z lat 60-tych typu PLEXI* czy JTM45*. Obłożona jest wysokiej jakości tolexem, którego kolor można spersonalizować przy zamówieniu.

Specyfikacja:

*Podane nazwy wzmacniaczy służą jedynie celom porównawczym, i nie są używane w celach marketingowych. The amplifire presented on the website are for comparison purposes only and aren't used for marketing purposes.

Amp Clone - amplifier based on JCM800