Amp Clone - 5W Hi-Gain

5W Hi-Gain to wzmacniacz w pełni lampowy typu head, małej mocy (5 Watt), z dwoma niezależnymi kanałami CLEAN oraz LEAD oparty na konstrukcji JCM800* Style.

Wykonany jest w 100% ręcznie techniką point to point na płytce turret board - dokładnie tak jak w latach 50-tych, gdy Leo Fender tworzył kultowego Tweed Champ*. Takie łączenie elementów daje najlepszą jakość brzmienia. We wzmacniaczu zastosowano wysokiej jakości komponenty jak np. rezystory VISHAY DALE CCF60, które możemy spotkać w takich wzmacniaczach jak Mesa/Boogie* czy Soldano* oraz markowe kondensatory Mallory czy F&T. Nie znajdziemy tutaj elementów MADE IN CHINA... Dzięki małej mocy (1x lampa EL84) wzmacniacz nie traci dynamiki oraz brzmienia na małych głośnościach. Stanowi on idealną alternatywę do cichego grania w warunkach domowych bez utraty delektowania się lampowym soundem! Nie oznacza to, że nie damy rady na nim zagrać koncertu w klubie na małej scenie. Preamp oparty jest na 2 lampach ECC83 i wzorowany jest na kultowym schemacie modelu JCM800* Style. Kanał CLEAN charakteryzuje się czystym tłustym brzmieniem, nawiązującym do brzmień TWEED-ów, jednak gdy rozkręcimy go na “10”, uzyskujemy ciepły crunch. Kanał LEAD nawiązuje do brytyjskiego brzmienia z lat 80-tych – mamy w nim do dyspozycji sporą ilość gainu w stylu AC/DC. Dzięki odpowiednim modyfikacjom preampu, z brzmienia została wyeliminowana jazgotliwie-bzycząca “góra”, przez co granie jest przyjemniejsze dla ucha na dużych głośnościach. Oprócz klasycznej korekcji EQ, head posiada dodatkowe podbicie środkowego pasma PLEXI/TWEED. W pozycji PLEXI mamy do dyspozycji klasyczną korekcję znaną ze wzmacniaczy JCM800* Style czy Bassman* Style. W pozycji TWEED podbiciu ulega środkowe pasmo, przez co uzyskujemy brzmienie znane ze wzmacniaczy Deluxe '57*. Opcjonalnie montowana jest bezstratna sygnałowo pętla efektów (FX loop), dzięki której będziemy mogli korzystać z takich efektów jak chorus czy dealy na kanale LEAD. Obudowa wykonana jest ze sklejki brzozowej 18 mm i wyglądem nawiązuje do brytyjskich wzmacniaczy z lat 60-tych typu PLEXI* Style czy JTM45* Style. Oklejona jest wysokiej jakości tolexem, którego kolor można spersonalizować przy zamówieniu.

Specyfikacja:

*Podane nazwy wzmacniaczy służą jedynie celom porównawczym, i nie są używane w celach marketingowych. The amplifire presented on the website are for comparison purposes only and aren't used for marketing purposes.

Bezpośredni dźwięk mikrofonu SM57: bez efektów, tylko wzmacniacz i gitara. Do nagrań użyto kolumny Amp Clone 2x12 Blackface* Style z głośnikami Celestion V30, gitary Warmoth Strat z przystawkami Fender Custom Shop 69 set pickups. W stroju "Drop D" użyto gitary Epiphone Jack Union.

Amp Clone - 5W lampowy wzmacniacz gitarowy Hi-Gain

W pełni lampowy wzmacniacz wykonany 100% ręcznie, techniką point to point na płytce turret board

Opcjonalnie dostępna bezstratna sygnałowo pętla efektów (FX loop)

Amp Clone - bezstratna pętla efektów FX loop