Amp Clone - bezstratna pętla efektów (zero loss FX loop)

Gitarzyści używający wzmacniaczy typu vintage (te najczęściej nie są wyposażone w pętlę efektów), borykają się z problemem stosowania efektów typu chorus, delay, flanger itp. Jeśli użyjemy np. chorusa przed przesterowanym preampem wzmacniacza, wówczas jego brzmienie ulegnie nieprzyjemnemu zniekształceniu. Aby tego uniknąć należy "wpinać" wszystkie “czyste” efekty po preampie. W tym celu musimy użyć tzw. FX loop czyli pętlę efektów. Co jednak, gdy wzmacniacz jej nie posiada? Jeśli przesterowanie preampu jest małe (np. typu crunch), zniekształcenia chorusa czy dealay będą na tyle małe, iż nie będą przeszkadzały w graniu. W przypadku dużych przesterowań preampu, zniekształcenia wyżej wymiotnych efektów będą na tyle duże, iż bez zastosowania pętli efektów nie będziemy usatysfakcjonowani z uzyskanego brzmienia... Wówczas najprostszym rozwiązaniem jest zamontowanie w gitarowym wzmacniaczu lampowym pętli efektów - FX loop. 

Amp Clone oferuje montaż bezstratnej sygnałowo pętli efektów FX loop, praktycznie w każdym wzmacniaczu lampowym jak np. JCM800®*, JTM45®*, PLEXI Style amp. czy różnego typu tweed-y. Pętla oparta jest na układzie LND150 z niezależną regulacją Send i Return. Montowana jest równolegle, najczęściej zaraz po korekcji wzmacniacza, przed masterem. Koszt układu wraz z montażem w zależności od konstrukcji wzmacniacza wacha się między 300 - 500 zł. 

*Wymieniony model wzmacniacza służy jedynie celom identyfikacyjnym oraz porównawczym, i nie jest używany w celach marketingowych. Wszystkie nazwy produktów są znakami towarowymi odpowiednich producentów i nie są w żaden sposób powiązane z Amp Clone!

Amp Clone - pętla efektów (FX loop) w giatrowym wzmacniaczu lampowym